Haber

Kırşehir Belediyesi yerli tohum dağıttı

Kırşehir Belediyesi, kentte organik tarımın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Cacabey Meydanı’nda Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun katılımıyla toplam 3 bin tohum zarfından oluşan yerel tohumların dağıtımını yaptı.

Kırşehir Belediyesi, ‘Yerli tohumlar geçmişimizin zenginlikleridir’ sloganıyla başlattığı ’40 Köy 40 Tohum’ projesi kapsamında 10 Şubat Cumartesi günü Cacabey Meydanı’nda 3 bin yerli tohum dağıttı.

​ANKA’nın haberine göre Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yerli tohumların dağıtımına ilişkin şunları söyledi:

​”Kırşehir Belediyesi olarak ‘Yerli tohumlar geçmişimizin zenginlikleridir’ diyerek başlattığımız ’40 Köye 40 Tohum’ projesi kapsamında geçtiğimiz yıllarda da ücretsiz fidan dağıtımı yapmıştık. Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü iklim ve toprağa uygun karışık domates, karışık biber, lif kabağı, kabak, kişniş, renkli mısır, mor patlıcan, kıl biber, ayhan ve yamula patlıcan, pembe domates, karışık patlıcan, sarı domates üretiyor. İlimizin koşulları. Karpuz, tatlı biber, karışık etli kalın tatlı biber, Şamama kavunu, Çanakkale domatesi, beyaz yumurtalı patlıcan, salatalık, karışık kiraz domates gibi sebzelerin yerli tohumlarını Kırşehirli vatandaşlarımıza dağıtarak organik tarımın gelişmesine katkıda bulunduk. . Göreve geldiğimizden bu yana yerli üreticiyi desteklemeye yönelik çeşitli projeler hayata geçirdik ve uygulamaya devam ediyoruz. Amacımız hep birlikte verimli bir Kırşehir inşa etmektir. Sosyal ve üreten belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşlarımızı yerel fidan ve tohumlarımızla tanıştırmak istiyoruz. “Tüm vatandaşlarımızı yerli tohum ve fide kullanarak tarımsal üretim yapmaya ve tarımsal üretimimizin gelişmesine katkı sağlamaya davet ediyorum.”

(HABER MERKEZİ)

haber-salipazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu